Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim

Opublikowano: 24.06.2021

Plakat promujący spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim.Zapraszamy na spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim, które odbędzie się 30 czerwca 2021 roku o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) w ramach projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego (KBO) Konin lubi książki 6. Spotkanie poprowadzi Iwona Krzyżak z portalu LM.pl.

Uwaga!
Wejściówki, dostępne będą od 24 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych.

Błażej Torański - dziennikarz, publicysta, pisarz. zajmuje się w literaturą faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował między innymi:

• we Wprost,
  • w Prawie i Życiu,
  • Rzeczpospolitej.

Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP) i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP).

W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach Do Rzeczy i Odry.

Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze Knebel. Cenzura w PRL-u i współautor książki Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców.

Jego trzecią książką jest Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi wydaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.