Spotkanie autorskie z dr Piotrem Grzelczakiem

Opublikowano: 09.11.2021

Plakat GrzelczakMiejska Biblioteka Publiczna w Koninie (MBP w Koninie) zaprasza na spotkanie autorskie z drem Piotrem Grzelczakiem, urodzonym w Koninie, pracownikiem poznańskiego oddziału IPN.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2021 r. o godz. 17.30  w siedzibie Biblioteki (ul. Dworcowa 13). Poświęcone będzie najnowszej publikacji autora "Dzień historyczny. Wizyta marszałka Józefa Piłsudskiego w Koninie", prezentowanej już w Koninie w lipcu br.

Jak można przeczytać w recenzjach, książka ta jest w szerokim ujęciu uzupełnieniem pewnych luk w biografii Józefa Piłsudskiego, jak i w tym nieco węższym, regionalnym, dla dziejów Konina i stacjonującego tutaj przez jakiś czas 18. Pułku Piechoty jednak fundamentalnym.
Autor książki zabiera Czytelnika do Konina u progu Niepodległej, rekonstruuje przebieg wizyty Józefa Piłsudskiego w mieście, wskazuje wreszcie na główne filary konińskiej pamięci o nim.

Serdecznie zapraszamy! Naprawdę warto!