Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim

Opublikowano: 12.09.2023

7 września 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie we współpracy z CKiS DK Oskard (Centrum Kultury i Sztuki Dom Kultury Oskard) zorganizowała spotkanie autorskie z panem Marcinem Szczygielskim - pisarzem, dziennikarzem i grafikiem.

Młodzież z okolicznych szkół miała okazję poznać malownicze światy i barwne wydarzenia z książek pana Marcina, który zaprezentował kilka fragmentów zabierając słuchaczy w niezwykłą podróż. Książki pana Marcina Szczygielskiego są niezwykle interesujące. Fabuła o walorach edukacyjnych jest charakterystyczna dla twórczości pana Marcina.

Podczas spotkania pisarz opowiadał o kulisach powstawania książek, o pracy nad nimi, o tym co w literaturze dla małych i dużych najważniejsze. Dowiedzieliśmy się skąd czerpie pomysły do książek i jak dużo w nich jest jego samego. Autor chętnie odpowiadał na pytania młodzieży i dzielił się swoimi przemyśleniami jednocześnie zachęcając do czytania. W dobie komputerów i smartfonów czytanie książek jest nie lada wyzwaniem dla młodych ludzi. Wymaga wysiłku intelektualnego i poruszenia wyobraźni. Ponadto fabuła książek musi być bardzo atrakcyjna, by móc konkurować z tak popularnymi dziś grami komputerowymi.

Najuważniejsi mieli szansę wygrać książki autora w kilku konkursach. Kończąc spotkanie pan Marcin chętnie składał pamiątkowe podpisy w książkach oraz pozował do wspólnych zdjęć.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Konin lubi książki 8”, finansowanego z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.