Spotkanie autorskie z Szymonem Adamusem

Opublikowano: 28.02.2022

plakat AdamusZapraszamy na spotkanie z Szymonem Adamusem autorem książki „Kamienna róża”, które odbędzie się 2 marca 2022 o godz. 17.30 w MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13.

Szymon Adamus – jak sam pisze – po poukładaniu życia prywatnego, chce spełnić się artystycznie. Stąd seria „Dzieci Wielkiej Matki”. Od kilkunastu lat pisze zawodowo. Dużo dziennikarsko (freelancing), trochę dla przyjemności (kilka komiksów, opowiadań, powieść, scenariusze gier).

„Kamienna Róża” to pierwsza część serii fantasy „Dzieci Wielkiej Matki”. Jej główną problematyką jest miejsce kobiety w społeczeństwie i próba wyrwania się z narzuconych norm. Główną siłą napędową fabuły jest temat straty. Niemożność pogodzenia się z nią, bezsilność. Obok tego przewija się istotny wątek kreacji rzeczywistości za pomocą legend i mitów.
Świat powieści to fantasy post-apo osadzone w dalekiej przyszłości. Panowanie człowieka zakończyło się w dniu Przebudzenia Wielkiej Matki. Człowiek żyje w rezerwatach, w zgodzie z wolą Wielkiej Matki, pracując na odkupienie.
Książka została wydana w postaci audiobooka i jest dostępna wyłącznie w Audiotece. Przeczytali ją Małgorzata Lewińska i Michał Barczak.