Wieczór z poezją Małgorzty Siemianowskiej i Roberta Ryszawy

Opublikowano: 02.03.2022

plakat wieczor poezjiMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zaprasza na wieczór autorski z poezją Małgorzaty Siemianowskiej i Roberta Ryszawy, które odbędzie się 11 marca 2022 roku o godzinie 17.00.
Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Konin lubi książki 7” z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Poprowadzi je Agnieszka Mlicka. Wydarzeniu towarzyszy baśniowa wystawa Ezo Oneir.

Małgorzata Siemianowska – zawodowo i hobbystycznie od 2000 roku tworzy różne formy tekstowe, od dziennikarskich po marketingowe. Jednak bardziej pasjonuje ją pisanie literackie, a szczególnie magiczne opowiadania i wiersze. Ukończyła studia polonistyczne o specjalizacji dziennikarskiej na bydgoskim Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego. Obecnie studiuje redakcję językową tekstu na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką tomiku „Dziewczyna z Północy” oraz inicjatorką wydania antologii poezji „Siedem cnót”.

Robert Ryszawa – pochodzi z Konina. Jego życiorys to dowód na to, że po 40-tce odkrywa się na nowo znaczenie własnej egzystencji. W czasach szkolnych należał do klubu szczypiornistów, następnie ukończył studia z marketingu i zarządzania oraz prowadził własny biznes. Odkrył też zamiłowanie do pszczelarstwa. Rok 2020 dał mu przewrót życiowy, otworzył na sztukę, skłonił do powrotu do pisania wierszy. Jest autorem tomiku „Między wierszami”.

W debiutanckich tomikach Małgorzaty Siemianowskiej i Roberta Ryszawy przesłania poetyckie zapisane są nie tylko odmiennymi językami, ale także z zupełnie odmiennego punktu widzenia. Czy emocje kobiety i emocje mężczyzny mogą się uzupełniać?

Agnieszka Mlicka (pseudonim artystyczny Ezo Oneir). Kreatorka przestrzeni artystycznej „Poza Rzeczywistością”, w której jest autorką powieści o przesłaniu duchowym i przewodników motywacyjnych, fotograficzką, dyrektorem wydawnictwa Ezooneir. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii artystycznej dla młodzieży, studentów i dorosłych.