Bajkowo, kolorowo na poważnie i na wesoło

Opublikowano: 03.08.2021

Jesteśmy na półmetku letniej przerwy od nauki szkolnej. Pięć wakacyjnych czwartków w Filii „Chorzeń” przeszło już do historii.

Tegoroczne zajęcia prowadzone są pod hasłem: „Bajkowo, kolorowo na poważnie i na wesoło”. Podczas każdego spotkania mieliśmy część tzw. teoretyczną, praktyczną, a także czas relaksu.

Biblioteka zaoferowała dzieciom beztroską zabawę połączoną z ciekawymi nowinkami i nowymi przyjaźniami. Wspólnie z dziećmi i Nelą, małą podróżniczką, wybraliśmy się do odległych zakątków świata. Kosmatek, ludek ze starej wierzby, wędrując przez wszystkie pory roku, zapoznał nas z cudami przyrody. Pszczółka Maja przedstawiła nam ciekawy świat pszczół, a z dinozaurem Dinusiem cofnęliśmy się do czasów prehistorycznych. Natomiast Kropelka pokazała nam, jak ważna jest woda dla człowieka i środowiska naturalnego.

Podczas spotkań nie było czasu na nudę, część praktyczna bardzo zaabsorbowała uczestników, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i wyobraźnią. Tak oto powstała biblioteczna galeria, w której znajduje się:

• piękny rajski ptak,
  • Kosmatek odpoczywający wśród wierzbowych liści,
  • wielki plaster miodu z pszczółkami,
  • a także ogromny gad prehistoryczny szczerzący kły.

Wiele radości przyniosły dzieciom eksperymenty z wodą, były:

• bańki,
  • wulkany,
  • kolorowy deszcz,
  • lentilkowa tęcza,
  • ciecz nienewtonowska

i inne równie ciekawe i kolorowe doświadczenia.

Można podsumować, że wakacyjne zajęcia w Filii „Chorzeń” nie bywają nudne. Udział w spotkaniach daje dużo zadowolenia i frajdy. Świadczą o tym uśmiechy na twarzach uczestników.

Biblioteka zaprasza dzieci na kolejne sierpniowe czwartki (oprócz 19 sierpnia).