Wakacje z książką

Opublikowano: 24.07.2023

20 lipca Filię "Starówka" odwiedziły dzieci z grupy Wiewiórki i Sówki z Przedszkola Sportuś. Miały one okazję spotkać się w bibliotece, aby poznać tajniki wypożyczania książek oraz odkryć fascynujący świat literatury. Pani Bibliotekarka serdecznie przywitała maluchy i zaprosiła je do magicznego świata książek.

Po chwili relaksujących ćwiczeń i sprawdzeniu kto najszerzej tego poranka przeciąga się wszyscy usiedli gotowi do słuchania. Pani Agnieszka opowiedziała jak wygląda proces wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się, że muszą mieć swoją kartę biblioteczną aby korzystać z księgozbioru. Żeby ją otrzymać wystarczy niewiele - wizyta w bibliotece z dorosłym opiekunem lub chwila na stronie internetowej biblioteki. A kto może czytać najmłodszym książki? Co lubią słuchać? Co one same by chciały przeczytać? O tym wszystkim opowiadali nasi mali goście.

Kolejnym krokiem było zwiedzanie biblioteki i zapoznanie się z księgozbiorem. Dzieci zobaczyły książki, których bohaterowie są im znani z kreskówek: Psi Patrol, Świnka Peppa, księżniczki Disneya czy Smerfy, komiksy z Kaczorem Donaldem, Spidermanem i Tytusy, książki o zwierzętach, samochodach, a nawet o tajemniczych postaciach i ciekawych miejscach.

Wszystkie maluchy po chwili szukania książek usiadły w miękkich fotelach i na bibliotecznych pufach i zaczęły przeglądać wybrane przez siebie pozycje. W ich oczach malował się zachwyt, gdy odkrywały kolejne fascynujące ilustracje i przygody bohaterów. Niektóre dzieci głośno opowiadały swoim kolegom o tym, co właśnie przeczytały, a inni z zaciekawieniem słuchali tych opowieści.

Później przyszedł czas na kreatywną zabawę. Dzieci otrzymały kolorowy papier, klej, kolorowe kredki i nożyczki. Ich zadaniem było stworzenie własnych, niepowtarzalnych zakładek do książek. Chłopcy i dziewczynki wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością, tworząc zakładki.

Zajęcia w bibliotece były pełne radości i nauki. Dzieci nauczyły się, jak korzystać z bogactwa książek, jak wypożyczać i dbać o nie, oraz jak rozwijać swoją wyobraźnię dzięki czytaniu. Pobyt w bibliotece na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, którzy dzięki tej wizycie odkryli magię literatury i miłość do czytania.

Zajęcia w bibliotece z pewnością wzbudziły w nich ciekawość i chęć do odkrywania kolejnych przygód, które tylko książki potrafią im dostarczyć.

{galeria}galeria/2023/starowka/12_wakacje_z_ksiazka{galeria}