Wakacje z Kubą i Bubą w Filii "Chorzeń"- dzień ostatni

Opublikowano: 03.07.2023

Ostatni dzień wakacyjnych zajęć w Filii" "Chorzeń" zapewnił dzieciom wiele atrakcji. Zaczęliśmy niby zwyczajnie, bo czytaniem opowiadania, a jednak była w tym pewna niezwykłość albowiem historię pana Grzegorza Kasdepki Fajny pożar w tym pożegnalnym dniu, przeczytał tato jednej z uczestniczek zajęć, promując przy okazji ogólnopolską akcję Tata Też Czyta. A że do tego pan Tato wykonuje zawód policjanta, dzieci skorzystały z jego porad dotyczących bezpiecznych wakacji. Ponadto czytane było opowiadanie w/w autora pt. Ostatnia praca domowa, tym razem przez nasze uczestniczki.

Malowanie kredą na chodniku i bańkowa zabawa pozwoliły dzieciom nieco odetchnąć od czterech ścian i rozprostować kończyny bawiąc się przy tym świetnie poza murami biblioteki. A w tak zwanym międzyczasie malowane były buzie i "robiły się" w opiekaczu sandwiche z tym, co kto lubi. I wygląda na to, że bibliotekę opuściły i wróciły do domu niemalże same piękne, słonecznikowe, roześmiane twarzyczki.

Końcówka zajęć letnich w Filii "Chorzeń wyszła nam baaardzo słoneczna i ... słodka. Dzieci w podziękowaniu obsypały nas czekoladowymi smakołykami. Dodamy, że jedna z dziewczynek, Izka, spytała czy będzie dzisiaj szał ciał... Mamy nadzieję, że był.