Wakacje z Kubą i Bubą w Filii "Chorzeń" - dzień pierwszy

Opublikowano: 27.06.2023

Rok szkolny 2022/2023 się skończył ku uciesze większości uczniów, czas więc zacząć wakacje z Filią "Chorzeń".

Jak co roku nasza biblioteka zorganizowała codziennie dwugodzinne zajęcia w pierwszym tygodniu wakacji. W tym roku tematem przewodnim letniej zabawy są książki Grzegorza Kasdepki z niezwykle popularnej i lubianej przez dzieci serii, której bohaterami są bliźniaki Kuba i Buba.

Na początek spotkania dziewczynki wysłuchały krótkich opowiadańpana Grzegorza, m.in. Nareszcie wakacjePoszedłem czy poszłem. Po lekturze zabawnych historii o bliźniakach uczestniczki zajęć "przewędrowały" przez Polskę i wybrane o niej ciekawostki, które akurat stanęły na drodze rzutów kostką.

Dzieci dowiedziały się m.in. czym są stalaktyty, gdzie znajdują się zwana "Polską Saharą" Pustynia Błędowska czy Skalny Labirynt z fascynującą trasą turystyczną. Na  drodze specjalnie stworzonej gry planszowej  pojawiły się ponadto takie obiekty, miejsca i znane polskie postacie jak Smok Wawelski czy warszawska Syrenka, Zakopane, Jaskinia Niedźwiedzia, Toruń, Biskupin czy poznańskie koziołki ze swoją legendą. Trasa przeszkód i zagadek biorąc swój początek na południu Polski, zakończyła się w Koninie w bibliotece na Chorzniu.

Po tej "długiej" wędrówce dzieci posiliły się krakersowymi kanapkami z serem i nowalijkami wg przepisu Kuby i Buby. Całemu dzisiejszemu wydarzeniu podczas gry w "Gorący ziemniak" towarzyszyła muzyka znanej wokalistki Sanah.