Robert Czerniak i jego "Podróże do granic" w Filii "Siódemka"

Opublikowano: 09.04.2018

Wczoraj uczniowie klas siódmych byli uczestnikami spotkania z podróżnikiem Robertem Czerniakiem.

Pomysłodawcą zaproszenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie (MBP), która bardzo ceni sobie współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 i dlatego zorganizowała dla niej prelekcję z udziałem pana Roberta.

Podróżnik, geograf, żeglarz, dziennikarz, kucharz, ale przede wszystkim wspaniały ojciec, na którego może liczyć syn w najgorszych z możliwych chwil życia. Taki obraz pana Roberta jawi nam się po wysłuchaniu jego opowieści i obejrzeniu prezentacji relacjonującej wielomiesięczny pobyt w Australii.

Zazdrościmy panu Robertowi  i jego synowi Joachimowi uporu i konsekwencji w realizacji marzeń – podróży po świecie.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa plansz ze zdjęciami powiązanymi z książką Podróże do granic, którą napisali obaj panowie. Zachęcamy do jej przeczytania. Opowiada ona o ich wspólnych podróżach do Ameryki Łacińskiej, Australii, a także o trudach dnia codziennego i relacji ojciec – syn.

Pan Robert zachęcał młodzież do zwiedzania i poznawania Polski i świata, do wycieczek rowerowych. Gorąco motywował do inicjowania dobrych, a nawet przyjacielskich relacji z rodzicami. Wspólne plany, ich realizacja pozwalają budować pozytywne więzi w rodzinie.

Spotkanie podobało się młodzieży i dorosłym. Gość zaimponował nam różnorodnością swoich pasji, przeżytymi przygodami  i przyjaźnią z synem Joachimem.