"Różność. Zauważyć i zrozumieć" - spotkanie z Mateuszem Sulwińskim z Grupy Stonewall

Opublikowano: 18.09.2023

Instytucja kultury spełniająca swoje podstawowe cele i zadania powinna być pomostem, bezpieczną przestrzenią stwarzającą przyjazne warunki do prowadzenia otwartego międzykulturowego dialogu. W czwartkowe popołudnie wzięliśmy udział w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielem Grupy Stonewall, Mateuszem Sulwińskim.

W toku spotkania Mateusz rozwinął hasło przewodnie Różnożść. Zauważyć i zrozumieć wyjaśniając wiele zagadnień od rozwinięcia skrótu LGBT+ przez omówienie różnic między codziennością osób hetero- i nieheteronormatywnych w Polsce na sytuacji geopolitycznej kończąc. Prowadzący zaserwował Słuchaczkom i Słuchaczom ogromną dawkę wiedzy uświadamiając tym samym w jak trudnym położeniu znajdują się tysiące osób niewpisujących się w narzucone ramy społeczne.

Wykład Mateusza pozwolił nam zrozumieć jak ważna jest nie tolerancja a współistnienie. Jesteśmy różni pod wieloma względami. Nie ma dwóch takich samych osób. I właśnie ta różnorodność powoduje, że świat jest piękny, ludzie wartościowi a życie fascynujące. Dziękujemy, że byliście z nami.

Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall w trakcie wykładu przed Słuchaczkami i Słuchaczami Fot. Dawid Szymczak