Szkoleniowy wyjazd bibliotekarzy do Grecji

Opublikowano: 18.10.2019

Bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie były uczestniczkami międzynarodowego seminarium edukacyjnego na temat Zastosowanie nowych technologii w szkołach i bibliotekach w Grecji.

Program seminarium obejmował zagadnienia z zakresu:

• organizacji edukacji w szkołach podstawowych i średnich oraz zasad organizacji i pracy narodowego systemu bibliotek w Grecji,
  • informacje na temat zastosowania nowych technologii w greckich szkołach i bibliotekach,
  • wizyty w placówkach, a także spotkania informacyjne z dyrektorami oraz nauczycielami i bibliotekarzami wizytowanych placówek.

Bibliotekarze odwiedzili między innymi Bibliotekę Narodową w Atenach oraz jedną z najważniejszych nowych inwestycji w Atenach jaką jest Stavros Niarchos Foundation Cultural Center - wielofunkcyjne centrum kulturalne wraz z obszerną biblioteką.

W części komplementarnej uczestnicy zwiedzali Ateny, Epidavros, Mykeny, Nafplio, Kanał Koryncki.

There are no images in the gallery.