100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Opublikowano: 09.11.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie przy ulicy Dworcowej 13 –  zaprasza do zwiedzenia wystawy pod tytułem Wywalczona. Niepodległa. Polska. 1918-2018, zorganizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości Konin dla Niepodległej.

Biblioteka zaprezentowała swoje ciekawe książki oraz zbiory graficzne.

Wystawa podzielona jest na sześć działów:

1. Wojna szansą na Niepodległość – zaprezentowane materiały tematyką związane są z I wojną światową
  2. Legiony ruszają w bój – dział ten przedstawia powstanie i drogę jaką przeszły nasze oddziały w walce o niepodległość
  3. Portrety bojowników o wolność – nakreślone zostały sylwetki tych, którzy walczyli o wolną Polskę
  4. 11 Listopada 1918 – ukazuje jakie miały miejsce wydarzenia tego dnia w Polsce i naszym regionie
  5. Ojcowie Niepodległości – sylwetki wybitnych mężów, którzy tworzyli Niepodległą Ojczyznę
  6. Niepodległość – słowem i obrazem – wystawione tu książki i grafiki ilustrują słowem i obrazem wydarzenia, które przyczyniły się do wywalczenia Wolnej Polski.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia naszej wystawy, która streszcza i przedstawia sylwetki wybitnych Polaków oraz wydarzenia, które przyczyniły się, że Państwo Polskie powróciło na mapę Europy.

Ekspozycję oglądać można w godzinach otwarcia biblioteki, na pierwszym piętrze przy Czytelni.