Filia "Łężyn" przypomina twórczość Sławomira Mrożka (1930-2013)

Opublikowano: 29.06.2020

29 czerwca 2020 przypada dziewięćdziesiąta rocznica urodzin Sławomira Mrożka, dramatopisarza, prozaika, eseisty i rysownika.

Jego sztuki cechuje surrealizm i absurd, co stanowi odniesienie do różnych sytuacji i zachowań ludzkich, z którymi można spotkać się na co dzień. Nie na próżno Mrożek został nazwany twórcą teatru absurdu. Jego sztuki wystawiane są w wielu krajach, nie tylko europejskich, należą do kanonu repertuaru teatrów.

Filia „Łężyn” poleca książki Sławomira Mrożka, gdyż utwory tego oryginalnego twórcy zachowały do dzisiaj swą ostrość i świeżość, a ich ponadczasowość znajduje odbicie w dzisiejszej rzeczywistości choćby w opisie ludzkiej natury, jej małości, często chorych ambicji, pychy i frustracji. Groteska, ironia, czarny humor doskonale się ze sobą łączą.

Zapraszamy do wypożyczania książek tegoż autora!