Warto zobaczyć w wakacje - Konin i okolice

Opublikowano: 07.08.2020
dzieci • seniorzy • wystawy

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (MBP) przygotowała dla Państwa wystawę pod tytułem Warto zobaczyć w wakacje - Konin i okolice - dla żądnych przygód, wrażeń oraz nauki historii.

Co znajduje się na wystawie?

• Powiat koniński - wycieczki, szlaki, trasy jest to fragment wystawy dla turystów, sportowców oraz rodzin, którzy chcą aktywnie spędzić wakacje i podziwiać piękno naszego regionu, a w gablotach znajdują się książki prezentujące szlaki wodne, szlaki piesze i rowerowe, szlak drewnianych budowli oraz kościołów. Obowiązkową wycieczką w te upalne dni jest podróż na plażę do Ślesina, czy to PeKaeSem, czy samochodem.
  • Spacer po konińskich osobliwościach - to kolejny dział wystawy, który ukazuje miejsca w Koninie z charakterem, bogatą historią, oraz cudowną architekturą, a zaliczyć do takich miejsc możemy:
    • Dom Zemełki, Plac Wolności,
    • zamek - muzeum w Gosławicach,
    • Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha w Koninie,
    • Kościół św. Bartłomieja
    • czy kamienny słup romański.
  • To warto zobaczyć, to dział wystawy (wisienka na torcie), w którym prezentujemy Państwu ciekawe zabytki naszego powiatu:
    • dwór i folwark w Żychlinie,
    • Klasztor Kamedułów w Bieniszewie,
    • Kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła,
    • Posadę,
    • pałac w Wierzbinku,
    • Kościół św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie.
  • Palcem po mapie - to klamra spinająca - w tej części wystawy przedstawiamy Państwu plan miasta Konina oraz mapy z okolicami naszego regionu. Po zapoznaniu się z naszą wystawą możemy na mapach wyznaczyć sobie plan zwiedzania.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i obejrzenia całej wystawy aby dowiedzieć się, co warto odwiedzić w Koninie i okolicach. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki, która mieści się na pierwszym piętrze MBP w Koninie, a jeśli jesteście żądni większej wiedzy o naszym wspaniałym regionie, koniecznie odwiedźcie czytelnie, w której mamy książki regionalne.