Czy trudno jest być pisarzem?

Opublikowano: 08.03.2018

Na to i inne pytania dotyczące twórców książek szukaliśmy, w Filii dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (MBP), odpowiedzi z przedszkolakami z Przedszkola nr 8 w Koninie. A wszystko to w związku z przypadającym w marcu Międzynarodowym Dniem Pisarzy.

Jednym pięciolatkom pisanie książek wydaje się trudne, inne maja już na swoim koncie kilka dzieł. Wszystkie dzieci zgodnie jednak twierdzą, że aby zostać pisarzem, trzeba mieć głowę pełną pomysłów, a inspiracji można szukać wszędzie. Mamy nadzieję, że co najmniej kilka książek wyjdzie spod pióra przedszkolaków po wizycie u nas, a to za sprawą zwiedzania podziemi MBP, które kiedyś były podziemiami banku.

Największą atrakcją bibliotecznych piwnic był skarbiec i ogromne drzwi do niego prowadzące. Prosto ze skarbca udaliśmy się do Wypożyczalni Głównej, a stamtąd do Wypożyczalni "Książek Mówionych i Zbiorów Muzycznych". Tam maluchy zobaczyły, a przede wszystkim poczuły pod palcami, jak wyglądają książki dla osób niewidomych. Dowiedziały się też, co to są audiobooki i posłuchały muzyki odtwarzanej z kiedyś zapomnianych, a teraz znów wracających do łask czarnych płyt winylowych.

Na zakończenie wizyty w bibliotece maluchy obejrzały (oczywiście z płyty CD) filmy o przygodach Bolka i Lolka.