Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023

Opublikowano: 08.11.2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją, by wystawić sztukę, pt.: Czerwony kapturek w formie teatru obrazu – kamishibai według tekstu Juliana Brudzewskiego. Odbiorcami tej sztuki byli uczniowie klas specjalnych Szkoły Podstawowej nr 9.

Po obejrzeniu przedstawienia i wysłuchaniu piosenki Nieznajomy rozmawialiśmy o tym, czego uczy nas bajka Czerwony Kapturek? Zatem już wiemy, że nigdy nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom. Nawet pozornie bardzo przyjazny nieznajomy, może mieć złe intencje.

Następnie Wojtuś z klasy III układał z rozciętych obrazków postać dziewczynki, a Aniela z Wiktorem z klasy VIII przyporządkowali wypisane na paskach cechy charakteru dla postaci Czerwonego Kapturka i wilka.

Spotkanie to było kolejnym z cyklu wtorkowych poranków w bibliotece.